Aktualności naszej Klubokawiarni

Spotkanie autorskie z Marcinem Kudłacikiem

7 maja, godzina 18.30

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie warszawskie Stare Miasto bez otaczających je sędziwych murów obronnych z czerwonej cegły, których szczyty wieńczą postrzępione resztki krenelażu. Ale czy fortyfikacje, wznoszone mozolnie przez ponad 200 lat rękoma średniowiecznych muratorów, dominowały w panoramie Starówki także w kolejnych stuleciach? Czy warszawiacy kiedykolwiek mieli okazję wypróbować ich walory obronne? Co kryje się przed wzrokiem ciekawskich w czeluściach Barbakanu? Czy mury były pokryte zdobieniami? Oto nadarza się kolejna gratka dla miłośników architektury wieków średnich, bowiem na półki księgarskie właśnie trafił drugi tom przewodnika-spacerownika po gotyckiej Warszawie autorstwa Marcina Rafała Kudłacika, który lekkim językiem odpowiada na te i wiele innych pytań.

Na spotkanie z autorem książki zapraszamy 6 maja o godzinie 18.30. Rozmowę poprowadzi przewodniczka miejska i pisarka, Ewa Sztompke. Książkę będzie można nabyć na miejscu w trakcie spotkania.

Zapraszamy!