O nas

O klubokawiarni
Referencje
O klubokawiarni

Jaś & Małgosia – nowa energia w kolebce klubokawiarnianej historii Warszawy.

Kawiarnia Jaś i Małgosia przy al. Jana Pawła II (ówczesnej ulicy Marchlewskiego) pojawiła się już w 1967 r. Przez długi czas była to jedna z najbardziej znanych warszawskich kawiarni. Przez lata zachowywała swój oryginalny styl. Jednym z symboli kawiarni był piękny neon. Saturator, ekspres do kawy do złudzenia przypominający szafę grającą, lada w stylu lat 70 i oryginalne meble z lat 60 powodowały, że Jaś i Małgosia był swoistym wehikułem czasu. Po roku 2000 kawiarnia zaczęła nieśmiało otwierać się na współczesne potrzeby jej bywalców. Kawa, wino, koncerty, dyskusje, wystawy, slajdowiska podróżnicze i zabawy taneczne zaczęły przyciągać do tego miejsca coraz więcej młodych (wiekiem, sercem i głową) ludzi.

Zabrakło jednak przysłowiowej „kropki nad i” i w ten sposób, w roku 2011, kawiarnia trafiła we włoskie ręce, które chciały z Jasia i Małgosi zrobić włoską gastro-oazę. Pomysł się jednak nie przyjął i tak przez ostatnie miesiące lokal stał pusty.

Dzisiaj tym miejscem z wyjątkową energią i historią opiekują się Arkadiusz Solarz, Maciej Marks i Mariusz Solarz, znani z prowadzenia dwóch klimatycznych miejsc na warszawskim Powiślu (Klubokawiarni Grawitacja i Kawiarnia Kafka).

- Chcieliśmy przywrócić kawiarni dawny blask, jednocześnie uzupełniając jej ofertę o współczesne potrzeby dla ducha i ciała. Stworzyć taką bajkę dla dorosłych, w której każdy z nas będzie miał szansę poczuć się jak u siebie – mówią.

W sierpniu 2014 roku rozpoczął się generalny remont wnętrza, który jesienią ub. roku doprowadził do otwarcia klubokawiarni, w której regularnie odbywają się m.in. pokazy filmów, warsztaty DIY, spotkania autorskie, akustyczne koncerty i szereg działań mających na celu ożywienie kulturalne najbliższej okolicy. Do współpracy gospodarze zapraszają wszystkich, którzy chcą zrobić coś wyjątkowego.

Jaś & Małgosia ma także ciekawą propozycję dla rannych ptaszków i freelancerów, którzy poszukują dla siebie idealnego miejsca do pracy. Przyjdźcie i sprawdźcie, co potrafimy!

Goście z kartą biegacza mają u nas 10% rabatu!

Sala na dole!

Nasza sala na dole…

Idealne rozwiązanie na spotkania rodzinne i kameralne wieczory z przyjaciółmi.

Sprawdźcie sami!

Odwiedźcie nas szybko!

Historia Miejsca

Kawiarnia Jaś i Małgosia przy al. Jana Pawła II (ówczesnej ulicy Marchlewskiego) pojawiła się już w 1967 r. Przez długi czas była to jedna z najbardziej znanych warszawskich kawiarni. Przez lata zachowywała swój oryginalny styl. Jednym z symboli kawiarni był piękny neon. Saturator, ekspres do kawy do złudzenia przypominający szafę grającą, lada w stylu lat 70 i oryginalne meble z lat 60 powodowały, że Jaś i Małgosia był swoistym wehikułem czasu.

Po roku 2000 kawiarnia zaczęła nieśmiało otwierać się na współczesne potrzeby jej bywalców. Kawa, wino, koncerty, dyskusje, wystawy, slajdowiska podróżnicze i zabawy taneczne zaczęły przyciągać do tego miejsca coraz więcej młodych (wiekiem, sercem i głową) ludzi.

Zabrakło jednak przysłowiowej „kropki nad i” i w ten sposób, w roku 2011, kawiarnia trafiła we włoskie ręce, które chciały z Jasia i Małgosi zrobić włoską gastro-oazę. Pomysł się jednak nie przyjął i tak przez ostatnie miesiące lokal stał pusty.

W chwili obecnej tym miejscem z wyjątkową energią zajmują się Arkadiusz Solarz, Maciej Marks i Mariusz Solarz, znani z prowadzenia dwóch klimatycznych miejsc na warszawskim Powiślu (Klubokawiarni Grawitacja i Kawiarni Kafka).

stowarzyszenie mali bracia Ubogich
GoldenLine
Magdalena Mróz
Transition Technologies S.A.
Epic Games Poland
Małgosia i Darek Ostrouchowie
Grom Warszawa