Aktualności naszej Klubokawiarni

Jaworczańska baśn - nowa wystawa w Jasiu i Małgosi

1-31 maja

„Jaworczańska baśń” to tytuł nowej wystawy prezentowanej w Jasiu i Małgosi.

Jaworki to wieś na końcu drogi. Dalej są już tylko stoki Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Kiedyś mieszkali tu Rusini Szlachtowscy, stanowiąc najbardziej wysuniętą na zachód enklawę łemkowskiej ludności w Polsce. Dziś to coraz szybciej zmieniające się miejsce, do którego przybywają, często na stałe, ludzie z dużych miast oraz świata kultury. Pomimo tego w Jaworkach cały czas trwa góralska i pasterska kultura w nienaruszonej postaci. Wystawa „Jaworczańska baśń” to efekt kilkunastu lat poznawania tej magicznej ostoi pięknej przyrody i tradycji.

Michał Komuda - organizator konkursów, spotkań i warsztatów fotograficznych, fotograf hobbysta. Jego zdjęcia były nagradzane i prezentowane na wystawach pokonkursowych w Warszawie, Gdyni, Toruniu, Tarnowie, czy też Szczawnicy. Pasjonuje go przenikanie się krajobrazu, przyrody i kultury materialnej. Swoje prace prezentuje m.in. na profilu facebook’owym: Michał Komuda Fotografia.