Aktualności naszej Klubokawiarni

Geocaching: zabawa czy nowoczesna forma turystyki?

21 października, godz. 19.00

Zapraszamy na wykład organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Warszawie: ,,Geocaching: zabawa czy nowoczesna forma turystyki?"

Geocaching to gra terenowa wykorzystująca technologię GPS, której uczestnicy korzystając ze specjalnej aplikacji łączącej się z bazą danych, szukają w terenie "skrytek" ukrytych przez innych graczy. Na całym świecie gotowych do szukania jest ponad 3 miliony takich skrytek, z czego ponad 50 tys. znajduje się na terenie Polski.

Czy to tylko zabawa, czy też nowy rodzaj turystyki wykorzystujący nowoczesne technologie i sieci społecznościowe? A może obie rzeczy na raz?

Podczas wykładu postaramy się odpowiedzieć nie tylko na to pytanie, ale również przybliżyć na czym polega geocaching i skąd się wziął, oraz w jaki sposób można go wykorzystać do promocji regionu lub instytucji.

Prowadzący: Maciej Majkut