Our events

Spotkanie z Tamarą Tokaj, autorką książki "Indie. Głód Boga".

16 maja, godz. 18.00

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Tamarą Tokaj, wyjątkową kobietą i jej niesamowitą twórczością. Nie zabraknie ciekawych, niezwykłych opowieści, pełnych kolorów Indii. Ten kraj bez wątpienia zdominuje majowe popołudnie w Jasiu&Małgosi.

Tamara Tokaj, bo o Niej mowa, pochodzi z Gdańska. Jest psychologiem i podróżniczką, autorką książek i artykułów. Od 10 lat prowadzi bloga www.nietylkoindie.pl

Autorka relacji z podroży "Indie głód Boga", wydanej w tym roku książki "Zdejmij sandały. Podróż na skraj Indii" oraz powieści, ktorej akcja dzieje sie w Bombaju "I świat oślepnie" (jeszcze trwają poszukiwania wydawcy :).

Kultura, religia i historia Indii to jej wieloletnia pasja. Jako psycholog zajmuje się rozwiązywaniem problemów w rodzinie, prowadzi rozmowy wspierające z młodzieżą, współprowadzi grupę wsparcia dla osób z problemem choroby psychicznej.

„Gdyby ktoś mnie zapytał, co najczęściej robiłam w Indiach, odpowiedziałabym: pochylałam się, by zdjąć sandały. Wspinając się na święte góry dżinijskie i parząc sobie stopy na rozpalonych kamieniach twierdzy w Tiruchirapalli, przekraczając progi świątyń, kościołów czy domów – ciągle boso” – wspomina Tamara Tokaj.

Podróżnicy przejechali 5500 km, pięć stanów (Maharasztra, Andhra Pradeś, Telangana, Karnataka i Tamil Nadu) i terytorium związkowe Pondicherry. Zanurzali się w zgiełku czterech stolic stanów: Mumbaju, Hajdarabadzie, Bangalore i Ćennaju, wśród 33 milionów ich mieszkańców. Cieszyli się spotkaniami z ludźmi, których poznacie na kartach tej książki.

„Indie są miejscem, gdzie ludzie na wiele sposobów szukają Boga. Tego też doświadczyliśmy podczas tej podróży. Hindusi pielgrzymują przez Indie całymi rodzinami. Dla wielu to forma spędzania wolnego czasu, sposób uczczenia zmian radosnych i smutnych. Wędrują tak co roku w liczbie kilkudziesięciu milionów do stu pięćdziesięciu miejsc uznanych za święte. Wędrowaliśmy wśród nich”.

Prywatnie Tamara Tokaj jest matką Darii i Joanny i żoną Jerzego, z którym podróżuje do niezwykłych miejsc na świecie.