Aktualności naszej Klubokawiarni

Brno i Morawy – pomysł na czeski weekend

6 stycznia, godz. 18.30

Zaprosić na prelekcję o weekendowym wyjeździe na czeskie Morawy Pauliny i Oskara, blogerów z grupy Seeusoon - Turystyka i Archeologia.

5 godzin jazdy z Warszawy i znajdujemy się w zupełnie innym świecie: pofalowane pola, jedyne w swoim rodzaju wiatraki (widokówki Moraw), ukryte kapliczki na polach rolniczych, zrujnowane katedry z tajemniczymi polami elektromagnetycznymi, położony najbliżej granic Polski obóz rzymski i perły Krasu Morawskiego, czyli jaskinie tak wyjątkowe, że w jednej z nich zamieszkała wiedźma… Kościoły poniżej których znajdują się liczne miejsca pochówków, w tym krypty i drugie największe ossuarium w Europie, Zamek Špilberk i jego podziemia, które w średniowieczu miały raczej mało pozytywną sławę... I mnóstwo innych ciekawostek!

Wstęp wolny!