Aktualności naszej Klubokawiarni

Wystawa zdjęć z misji "Serce miłosierne"

15 września – 28 września

Papież Franciszek mówił w trakcie Światowych Dni Młodzieży: "Serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich. Serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia. Serce miłosierne potrafi dzielić swój chleb z głodnym, serce miłosierne otwiera się, aby przyjmować uchodźców oraz imigrantów".

To te słowa zainspirowały nas, aby zatytułować wystawę "Serce miłosierne". Bo właśnie takie serca trzeba mieć, aby móc odkryć piękno człowieka!

Domy Serca - międzynarodowa katolicka organizacja misyjna proponująca młodym ludziom wyjazd na wolontariat misyjny do jednego z 26 krajów świata. Każdy Dom Serca znajduje się w dzielnicy biedy danego kraju, odpowiada na najgłębsze potrzeby osób najbardziej osamotnionych i nieszczęśliwych. Charyzmatem Domów Serca są współczucie i pocieszenie. Wstęp wolny.