Aktualności naszej Klubokawiarni

Rycerze i rozbójnicy – opowieści z Czeczenii, Dagestanu i Osetii

21 czerwca 2017r.

Co ma wspólnego pizza z Osetią? Dlaczego Stalin powinien stać się świętym? Jak się porywa kobiety na żony? Skąd naprawdę pochodził Prometeusz?
Odpowiedzi na te pytania poznacz podczas pokazu.
Dorota Chojnowska opowie również o ludziach, których spotkała i przygodach, które przeżyła podczas swojej włóczęgi po górach Czeczenii, Dagestanu i Osetii.
Dorota Chojnowska – antropolog kultury, dziennikarka i włóczykij. Od ponad dziesięciu lat samotnie jeździ po najróżniejszych zakątkach świata, gdzie stara się przede wszystkim spotkać z ludźmi – bo bardziej od zabytków interesuje się codziennym życiem. Rozmowy i sytuacje, które wydarzają się jej po drodze opisuje na swoim blogu www.alepieknyswiat.pl . Dorota opowieściami o swoich podróżach dzieliła się też z widzami TVN i TVP oraz słuchaczami rozgłośni radiowych – Radiowej Czwórki, Tok FM czy Radia Campus. Swoje teksty publikuje między innymi w Magazynie Kontynenty i National Geographic Polska.
Zapraszamy 21 czerwca, o godz. 19.00.
Wstęp wolny!