Aktualności naszej Klubokawiarni

Dni Włoskie w Jasiu&Małgosi: Włochy oczami Piotra Jaźwińskiego

23 października, godz. 19.00

Gdy Piotr Jaźwiński, dziennikarz radiowy i telewizyjny od 35 lat, zaczynał zwiedzać świat, większość jego dróg wiodła z punktu A do punktu B, potem z B do C i tak dalej. Rzadko się wtedy zdarzało zboczyć z głównej trasy, bo brakowało czasu, bo wycieczkowy program był strasznie napięty, bo trzeba było zwiedzić to, co „must see”. Wielokrotnie chciał zjechać w boczną drogę – pierwszy raz poczuł to w trakcie pierwszej wycieczki do Włoch, gdy autokar pędził autostradą Słońca, a po jednej i drugiej stronie drogi, przylepione do wzgórz, czekały na odwiedziny toskańskie, umbryjskie i kalabryjskie miasteczka. Warto zjechać z głównej drogi, by zobaczyć miejsca ukryte przed oczami zawodowych przewodników wycieczek. Czasem warto zgubić się, na przykład w Gubbio. I o tym właśnie nam opowie.

Wstęp wolny.